Izdevīga auto apdrošināšana – kā nepārmaksāt?

Ikvienam, kura īpašumā ir auto, zināms – spēkrats dod gan brīvību, gan nozīmē arī atbildību. Automašīnai nepieciešama gan regulāra degvielas uzpilde un tehniskā apskate gan tostarp apdrošināšana. Mūsu valstī šobrīd aktuāla 2 variantu apdrošināšana – Octa un Kasko.

Octa apdrošināšana (transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana) ir obligāta katram motorizētam transporta līdzeklim, kas ir ceļu satiksmes dalībnieks. Būtiski piebilst, ka Latvijā nopirktās standartlīguma polises ir derīgas visās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Kā strādā Octa apdrošināšana?

Octa polises noteikumi nosaka, ka Octa sedz zaudējumus, ja transportlīdzekļa vadītājam sanācis tos nodarīt trešajām personām vai to mantai. Bet gadījumos, kad Octa apdrošināšana nav nokārtota, radušies zaudējumi transportlīdzekļa vadītājam jāsedz no savas kabatas.

Octa cietušajai personai atlīdzina ne tikai materiālos, bet arī nemateriālos zaudējumus . Izdevumu limits, ko Octa polise sedz personām izraisītiem zaudējumiem ir 5 000 000 EUR, bet par mantas bojājumu iespējams saņemt līdz 1 000 000 EUR.

Faktori, kas ietekmē Octa polises cenu

Katrs, kuram aktuāla auto apdrošināšana, grib to noformēt pēc iespējas izdevīgāk. Lai tas izdotos, jābūt informētam par kritērijiem, kas veido izmaksas – piemēram, transportlīdzekļa vadītāja braukšanas vēsture un tas, vai auto pieder privātai vai juridiskai personai. Vairāk info šeit!

Būtiskākais, no kā pasargā Kasko

Brīvprātīgā sauszemes transportlīdzekļu apdrošināšana – Kasko sedz zaudējumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījumā, dabas stihijas, ugunsgrēka, kā arī transportlīdzekļa nozagšanas vai bojājuma gadījumā. Kasko apdrošināšanas izmaksas atkarīgas no vairākiem faktoriem, piemēram, transportlīdzekļa markas un modeļa, vērtības, izlaiduma gada, kā arī transportlīdzekļa izmantošanas mērķa.

Kā salīdzināt Kasko un Octa izmaksas?

Tiem, kuri vēlas apdrošināt savu auto, šobrīd iespējas nav tālu jāmeklē. Apdrošināšanas kompāniju ir diezgan daudz, arī sortiments ir diezgan plašs. Labā vēsts ir tā, ka visu saistošo informāciju par labākajiem piedāvājumiem vienkārši var izlasīt internetā.

Viens no ērtākajiem veidiem, kā iepazīties ar Kasko un Octa cenu, ir izmantot online pieejamo kalkulatoru. Ievadot tur visus nepieciešamos datus, piemēram, automašīnas reģistrācijas numuru un reģistrācijas apliecības numuru, uzreiz saņemsi informāciju par plānotajām Octa vai Kasko izmaksām.

Lai saprastu, kura Kasko un Octa apdrošināšana patiešām būs Tavam auto atbilstošākā, un, kur to nokārtot, izvērtē vairākus iespējamos risinājumus, kā arī ņem vērā lietpratēju ieteikumus.

Kad vēlies apdrošināt savu transportlīdzekli, labākos piedāvājumus vienmēr varēsi atrast tiešaistē!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *