Kā pēc iespējas izdevīgāk apdrošināt savu auto?

Ja ar savu spēkratu vēlies ņemt dalību ceļu satiksmē, vajadzīga apdrošināšana. Lai arī obligāta prasība ir vien Octa apdrošināšana, daudzi autovadītāji izvēlas iegādāties arī Kasko polisi.

Octa apdrošināšana obligāta ikviena transportlīdzekļa īpašniekam vai vadītajam, kas piedalās ceļu satiksmē. Octa līgumu par katru ceļu satiksmē lietoto transportlīdzekli noslēdz konkrētā transportlīdzekļa īpašnieks. Gadījumos, kad īpašnieks spēkratu nodevis lietošanā kādam citam, apdrošināšanu kārto transportlīdzekļa lietotājs.

Vairāk uzzini- https://www.iizi.lv/blogs

Octa polises galvenie noteikumi

Uz Octa atlīdzību pretendēt var cietušais, ja viņš nav izraisījis negadījumu. Turklāt kompensācija pienākas gan automašīnas īpašniekam vai vadītājam, gan arī pasažierim — arī tad, ja tas ir atradies negadījumu izraisījušajā transportlīdzeklī. OCTA polise cietušajam atmaksā gan ar veselību, gan mantu saistītu noradījumu, kas radies ceļu satiksmes negadījuma laikā.

Octa sedz gan personai nodarīto zaudējumu, gan materiālos izdevumus. Likums nosaka, ka ir noteikts limits, kādās robežās tiek segti zaudējumi cietušajai pusei kā materiālā, tā morālā un veselības kaitējuma gadījumā.

Kā veidojas Octa polises cena?

Plānojot iegādāties Octa polisi, jāņem vērā, ka tas, cik apdrošināšana izmaksās, atkarīga no daudziem faktoriem, piemēram, vēlamā termiņa un līdzšinējās autovadītāja pieredzes uz ceļa.
Nenoliedzami, polises cenu ietekmē arī konkrētās apdrošināšanas kompānijas noteikumi.

Kā darbojas Kasko apdrošināšana?

Kasko apdrošināšana pasargā automašīnas īpašnieku no neparedzētiem tēriņiem situācijās, ja notikusi zādzība vai mašīna ir bojāta. Lai arī Kasko polise ir pieejama dažādu veidu transportlīdzekļiem, visbiežāk Kasko polises tiek pirktas vieglajām automašīnām. Kasko polise sedz zaudējumus pat tad, ja ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā vainīgs pats apdrošināšanas ņēmējs.
Lai arī Kasko nav noteikta kā obligāta , jāielāgo pērkot spēkratu uz nomaksu, Kasko apdrošināšana ir obligāta .

Visa būtiskā informācija par apdrošināšanu – internetā

Kompānijas, kuru sortimentā ir auto apdrošināšana, ir dažādas. Lai lieki netērētu laika resursus, visu nepieciešamo info par piedāvājumiem iespējams aplūkot internetā. Tas palīdzēs ietaupīt arī naudu, jo palīdzēs ērtāk pieņemt pareizo lēmumu un savu auto apdrošināt pēc iespējas izdevīgāk.

Vēlies noskaidrot , cik Tev izmaksās Kasko vai Octa, bet negribi tam tērēt daudz laika? Te noderēs apdrošināšanas kalkulators. Atzīmē tajā visus prasītos datus, piemēram, polises termiņu un jaunākā autovadītāja vecumu, un iegūsti nepieciešamo informāciju pat neapmeklējot apdrošinātāja biroju.

Ņem vērā, ka, pateicoties ievērojamai konkurencei, kompānijas klientiem piedāvā dažādus izdevīgus Kasko un Octa polises nosacījumus, tādēļ svarīgi apskatīt vairākus piedāvājumus , lai veiktu labāko izvēli.

Apdrošināšana Tavam spēkratam – atrodi izdevīgāko variantu un brauc droši!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *