Kāda apdrošināšana piemērota Tavam auto?

Visi auto īpašnieki noteikti ir informēts, cik svarīgi ir to apdrošināt. Tomēr, pirms tiek atrasta aktuālā apdrošināšana, svarīgi izprast, kā tā darbojas un kādus noteikumus paredz.

OCTA apdrošināšana

OCTA ir obligātā apdrošināšana, bez kuras ceļu satiksmē transporta līdzeklim piedalīties nav atļauts. OCTA sedz zaudējumus, kas radīti ceļu satiksmes negadījumā cietušajām personām. Tātad izdevumi par, piemēram, slimnīcas pakalpojumiem vai transportlīdzekļu remontu, nebūs jāatmaksā negadījuma izraisītājam – visus zaudējumus sedz apdrošināšanas kompānija. Piedāvājumā arī dzīvības apdrošināšana.

Tiesības saņemt apdrošināšanas atlīdzību ir visiem cietušajiem, kuri nav vainojami ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā – tātad, ne tikai otra transporta līdzekļa vadītājam, bet arī pasažieriem – arī tiem, kuri bijuši transporta līdzeklī, kas izraisījis negadījumu.

KASKO apdrošināšana

KASKO apdrošināšana sedz tos izdevumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījuma vai citu spēkrata bojājumu dēļ – piemēram, dabas stihiju vai vandālisma rezultātā. Turklāt KASKO apdrošināšana nozīmē, ka atlīdzību var saņemt arī tas autovadītājs, kurš atzīts par vainīgu ceļu satiksmes negadījumā izraisīšanā.

Atšķirībā no OCTA polises, KASKO apdrošināšana nodrošina daudzveidīgāku risku segumu. Piemēram, KASKO apdrošināšana visbiežāk ietver to zaudējumu segšanu, kuri radušies:

> Citu personu nelikumīgo darbību dēļ;
> Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā;
> Dēļ dabas stihiju izraisītajiem bojājumiem

Iegādājoties KASKO, papildus var izvēlēties tieši konkrētajai situācijai un vajadzībām atbilstošus riskus – apdrošināšana var ietvert arī, piemēram, tehnisko palīdzību uz ceļa vai transportlīdzekļa aizvietošanu.

Plānojot iegādāties OCTA vai KASKO polisi, svarīgi apskatīt vairākus apdrošināšanas piedāvājumus – tas palīdzēs atrast visizdevigāko risinājumu.

Kā veidojas polises cena?

Lai sameklētu atbilstošāko OCTA vai KASKO polisi, svarīgi būt informētam, kādi faktori iespaido tās izmaksas.

Piemēram, OCTA apdrošināšanas izmaksas ietekmē termiņš, uz kuru apdrošināšana noformēta, transportlīdzekļa pilna masa, vecums un reģistrācijas vieta, transportlīdzekļa īpašnieka juridiskais statuss, kā arī autovadītāja vecums, braukšanas stāžs un vēsture. Nosakot, cik maksā KASKO apdrošināšana, papildus tiek vērtēta arī spēkrata vērtība, izvēlētie apdrošināšanas riski un pašriska lielums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *