Kāpēc daži no mums neprot apieties ar kredītiem?

Es nedomāju, ka ir tāds cilvēks, kurš nevarētu iemācīties rīkoties ar kredītiem (kam dievs devis prātu un veselību). Ja vien cilvēkam ir nauda, un ar šo naudu iespējams apieties brīvi, šo spēju var apgūt.

Tātad, kopīgā iezīme cilvēkiem, kuri ar naudu mēdz rīkoties plaši un tiem, kuriem naudas allaž pietrūkst dažas dienas pirms algas, ir – jo viņiem tā ir. Taču vieni uzskata, ka viņiem nauda ir (jo viņiem tā patiešām arī pieder), bet citi domā, ka naudas tiem nav (kaut patiesībā ir vismaz iztikas minimums). Šis fenomens jāapskata, lai nonāktu pie atbildes par prasmi apieties ar kredītiem.

Manuprāt, atslēga slēpjas domāšanā. Daudzu problēmu gadījumā cilvēks vēršas pie līdzcilvēkiem pēc padoma. Taču visbiežāk padomdevēji nemaz nespēj dot vajadzīgo atbalstu, ja nu vienīgi uzklausīt. Jo nevienam no mums nav vienādi pašreizējie apstākļi, dzīves un kultūras pieredze, neviens nespēj pilnībā iztēloties, kādam problēmu lokam padoma meklētājs sevi pakļauj, un kāds risinājums būtu atbilstoši vislabākais. Daži iesaka doties pie psihologa. Un vienmēr, vismaz tā sabiedrībā tiek uzsvērts, psihologs nedod gatavu recepti, bet uzvedina uz pareizā domāšanas ceļa, vēl precīzāk – ļauj cilvēkam pašam atrast savas problēmas sakni. Pēc tam risinājumus iespējams radīt gan vienatnē, gan kopīgiem spēkiem (ar psihologu, draugu, radinieku). Es nedomāju, ka katrs var atļauties psihologa konsultācijas, nepavisam nē. Es nedomāju, ka katram no mums ir vismaz viens iejūtīgs kolēģis, draugs vai domubiedrs – ir brīži, kad līdzās ir tikai paša izpratne. Līdz ar to es domāju, ka atrisinājums slēpjas sevī, un jāpieliek visi spēki, lai to (iespējams, ka caur sarunu ar citiem), atrastu.

Uzzināt vairāk: www.zuz.lv – sadaļā atbildīga aizņemšanās.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *