Octa un Kasko – dažu minūšu laikā

Ja ar savu auto vēlies piedalīties ceļu satiksmē, vajadzīga apdrošināšana. Lai gan obligāti nepieciešama vien Octa apdrošināšana, daudzi autovadītāji piesakās arī Kasko polisei.

Octa apdrošināšana vajadzīga ikviena transportlīdzekļa īpašniekam vai vadītajam, kas atrodas uz ceļa. Octa līgumu par ikvienu ceļu satiksmē lietoto transportlīdzekli noslēdz konkrētā transportlīdzekļa īpašnieks. Gadījumos, kad īpašnieks transportlīdzekli nodevis lietošanā kādam citam, apdrošināšanas līgumu īpašnieka vārdā slēdz transportlīdzekļa izmantotājs.

Kā darbojas Octa apdrošināšana?

Ja esi vainīgs ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā, kaitējot citai personai – radītos zaudējumus sedz apdrošināšanas kompānija, kur nopirkta polise . Ja Octa nav , radušies zaudējumi jāatmaksā pašam, jo no garantijas fonda atlīdzinās nodarītos zaudējumus un pēc tam vērsīsies ar prasību pret negadījuma izraisītāju.

Uzzini vairāk- https://www.iizi.lv/lv/octa!

Octa apdrošināšanas polise cietušajam atlīdzina ne tikai materiālos, bet arī nemateriālos zaudējumus . Atlīdzības maksimālais apmērs par personai nodarīto ir EUR 5 000 000. Octa polise atmaksā arī ārstēšanos saistītos izdevumus – piemēram, cietušās personas nogādāšanu , ārstēšanu un rehabilitāciju.

No kā atkarīga Octa cena?

Katrs, kuram vajadzīga auto apdrošināšana, grib to noformēt pēc iespējas izdevīgāk. Lai tas izdotos, jābūt informētam par kritērijiem, kas ietekmē polises izmaksas – piemēram, transportlīdzekļa vadītāja braukšanas vēsture un auto īpašnieka juridiskais statuss.

Kā darbojas Kasko apdrošināšana?

Kasko apdrošināšana pasargā auto īpašnieku no neplānotiem tēriņiem situācijās, ja auto tiek nozagts vai bojāts. Lai arī Kasko polise ir iegādājama visa veida transportlīdzekļiem, visbiežāk Kasko polises tiek kārtotas vieglajām automašīnām. Kasko polise atmaksā zaudējumus , ja ceļu satiksmes negadījumu radījis pats apdrošināšanas ņēmējs.
Lai arī Kasko nav obligāta prasība, jāņem vērā, ka iegādājoties automašīnu uz nomaksu, Kasko apdrošināšana ir obligāta prasība .

Kā salīdzināt Kasko un Octa izmaksas?

Apdrošinātāji, kuru sortimentā ir auto apdrošināšana, ir visdažādākās. Lai ietaupītu laiku, visu nepieciešamo info par piedāvājumiem vari atrast internetā. Tas ļaus ietaupīt arī naudu, jo palīdzēs ērtāk pieņemt īsto lēmumu un savu automašīnu apdrošināt pēc iespējas izdevīgāk.

Viena no ērtākajām un ātrākajām iespējām, kā pārliecināties par Kasko un Octa izmaksām, ir izmantot internetā esošo kalkulatoru. Ievadot tur visu aktuālo informāciju, piemēram, auto reģistrācijas numuru un reģistrācijas apliecības numuru, uzreiz iegūsi informāciju par paredzētajām Octa vai Kasko izmaksām.

Ņemot vērā lielo izvēli, kompānijas var piedāvāt vairākus izdevīgus Kasko un Octa polises nosacījumus, tādēļ noteikti būtiski salīdzināt vairākus piedāvājumus un iepazīties ar visiem līguma nosacījumiem.

Kad plāno apdrošināt transportlīdzekli, labākos piedāvājumus allaž atradīsi tiešaistē!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *